Žena se dopustila na sociálních sítích svým komentářem trestného činu

05.12.2020

Jihlava 5.12.2020

Žena z Jihlavska se dopustila trestného činu. Sociální sítě se mnohdy stávají místem, kde se lidé v komentářích ke zveřejněným příspěvkům vyjadřují daleko emotivněji, než kdekoli jinde. Někdy ovšem vyjádřené názory dalece přesahují nastavená pravidla a můžou sklouznout i za hranu nejen slušného chování, ale i zákona. Takovouto hranici přesáhla přibližně před měsícem osmapadesátiletá žena z Jihlavska.

Na konci října se zapojila do veřejné diskuze, která probíhala na sociální síti ke zveřejněnému živému vysílání zpravodajského kanálu. Předmětem diskuze byla demonstrace probíhající v Praze. Žena mezi komentáře připojila nenávistný příspěvek, ve kterém se vyjádřila ve smyslu, že by bylo třeba usmrtit policisty a jejich rodiny. Tento příspěvek byl již v samotné probíhající diskuzi mezi ostatními vnímán negativně a následně přijali policisté trestní oznámení. 

Policisté shromáždili důkazy a na jejich základě poté osmapadesátileté ženě sdělili podezření ze spáchání trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Žena vyjádřila nad svým jednáním politování. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení a s návrhem na podmíněné odložení podání návrhu na potrestání předložili státnímu zastupitelství.

Za trestný čin hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. 

(Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz