Víte o nebezpečí sociálních sítích?

14.12.2020

Jihlava 14.12.2020

#BUĎSAFE: Nebezpečí́ sociálních sítí a víte o nich? Jsou sociální sítě bezpečné? Mohou být sdílené informace zneužitelné? Víte, co vaše děti dělají na sociálních sítích a proč je třeba mít o tom přehled? Na tyto otázky se snaží odpovědět nové preventivní video ze série #BUĎSAFE, kterou pro Kraj Vysočina natáčí známý parkurista a youtuber Jan Hanko. "Úvodní video celé série popisuje realitu dnešního online světa, ve kterém všichni žijeme. Nabízí reálný pohled na zkušenosti youtuberů a běžných uživatelů sociálních sítí. Své zkušenosti z praxe v něm popisuje i preventista z Krajského ředitelství Policie ČR," shrnuje obsah videa Hanko.

"Preventivní video z nové série je určeno pro děti, teenagery i dospělé. Na jednu stranu ukazuje mladší generaci možná nebezpečí sociálních sítí, na druhou stranu je jakýmsi návodem pro rodiče, kteří by se měli aktivně zajímat, co jejich děti sledují a dělají ve virtuálním světě," popisuje koordinátorka prevence kriminality Andrea Mašterová Pohanová z odboru sekretariátu hejtmana a doplňuje, že série #BUĎSAFE bude pokračovat dalšími tématy, například úrazy při lezení na vagóny / vysoké budovy, rizikové selfie, závislost na PC hrách a sociálních sítích, agresivita vedoucí ke kriminalitě a další. 

Sociální sítě nám nabízejí nové moderní možnosti, které mohou usnadnit a zrychlit náš život. Jedná se o komunikační kanály, pomocí kterých se můžeme spojit s lidmi i na dálku, posílat si fotky nebo nejrůznější soubory. Některé možnosti se mnohdy mohou zdát jako správné řešení, ale každý z nás by si měl říct, zda z toho mohou plynout také nějaké důsledky pro náš aktuální život. Zdánlivě jednoduchá a rychlá rozhodnutí v prostředí sociálních sítí, mohou mít dalekosáhlé následky pro budoucnost. 


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

(Zdroj: oficiální internetové stránky Kraje Vysočina).