Velký Beranov: začala stavba modernizace a přístavba dálničního oddělení

06.12.2020

Velký Beranov 6.12.2020

Dálniční policisté se dočkají moderního sídla, 

Poklepáním základního kamene symbolicky odstartovala rekonstrukce a přístavba stávajícího objektu dálničního oddělení ve Velkém Beranově. 

V pátek 4. prosince se zúčastnili slavnostního poklepání základního kamene ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek, plk. RNDr. Miloslav Klodner, náměstek ředitele pro ekonomiku, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina plk. Mgr. David Jirák, Jiří Kovář, statutární ředitel společnosti Starkon a.s., Mgr. Veronika Kolářová a Mgr. Marie Kovářová, prokuristky společnosti Starkon a.s., která na základě výsledků výběrového řízení bude zhotovitelem akce.

Dálniční oddělení Velký Beranov, byl postaven v roce 1977 tehdejším Ředitelstvím dálnic Praha. O rok později došlo k převodu práva hospodaření z ředitelství silnic a dálnic na ministerstvo vnitra. V současné době je dálniční oddělení umístěno v původní dvoupodlažní montované budově ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Vnitřní prostory zůstaly téměř v nezměněné podobě. Pouze vstupní prostory pro veřejnost byly rekonstruovány v roce 2008. Další rekonstrukce se dotýkala zateplení obvodového pláště objektu a byla realizována v roce 2016. Objekt v současné době nevyhovuje potřebám pro výkon služby dálničních policistů jednak kapacitně, ale ani svým dispozičním uspořádáním a hygienickými standardy.

Zásadní rekonstrukcí projde stávající objekt.  Provede se rekonstrukce vnitřních prostor, především demontáž stávajících příček, kdy dojde k likvidaci konstrukcí z azbestu, podlah a podhledu. Půdorysně jde o obdélníkový objekt o rozměrech 13,16 x 26,36 metrů. Funkčně bude tento zrekonstruovaný objekt propojen s nově vzniklým objektem nadzemním ocelovým koridorem.

Další částí stavební zakázky bude přístavba nového objektu. Jedná se o dvoupodlažní novostavbu administrativní budovy bez podsklepení a s plochou střešní konstrukcí.  Třetí částí bude novostavba parkovacího domu. Jedná se o jednopodlažní novostavbu parkingu s příjezdovou rampou a plochou střechou určenou pro parkování. 19 parkovacích stání pro osobní automobily, tři stání pro motocykly, stání pro bicykly, prostor pro popelnice a místnost pro záložní zdroj. V patře bude parkovací stání pro 17 osobních automobilů. Přístup na parkovací střechu bude řešen přes kovové schodiště a příjezd vyhřívanou rampou.

Dálniční oddělení ve Velkém Beranově patří k největším dálničním oddělením v rámci České republiky, do jehož služební působnosti patří téměř 93 kilometrů dálnice - mezi 73,700 km a 166,514 km, a to obousměrně Praha - Brno.

Celkové náklady na stavbu budou 60 005 278 korun.

(Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina).


Napsal/a:  redakce iJihlavsko.cz