Vánoční strom v Jihlavě už nainstalovali na své místo 

25.11.2020
Jihlava 25.11.2020

 V úterý v dopoledních hodinách byl na Masarykovo náměstí nainstalován vánoční strom. V rámci úspor se na něj nekupovaly nové ozdoby, celkově stála letošní vánoční výzdoba město 400 tisíc korun. 

Vánoce se blíží a strom na náměstí nainstalovali pracovníci Správy městských lesů, letos pochází z nedaleké obce Plandry. Podobně jako loni se nové vánoční  ozdoby nekupovali. 

"Přestože se letos kvůli pandemii neuskuteční Jihlava k Vánocům, máme pro Jihlavany připraveno jedno malé překvapení - nazdobíme i radnici. Chceme tím motivovat ostatní, aby také vyzdobili okna a sídliště, abychom tu pravou vánoční atmosféru, i přes všechny současné problémy, vytvořili společnými silami," řekla primátorka města Karolína Koubová.

Vyzdobené jsou každoročně také části města, jako je Zborná, Pávov či Pístov - ozdoby si u SMJ objednávají jednotlivé osadní výbory.

"Jak budou vypadat letošní Vánoce ale záleží na případném povolení akcí dle aktuálně platných vládních nařízení. V případě rozvolnění se budeme snažit pronajmout na náměstí alespoň část stánků s vánočním sortimentem. Dále budou na náměstí kromě vánočního stromu i soutěžní stromky ozdobené dětmi z jihlavských základních a mateřských škol. Z vánočního stromu se budou linout také koledy, postaví se i slaměný betlém a děti se mohou těšit i na Ježíškovu poštu," doplnila primátorka.

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz