V MHD po Jihlavě budou děti jezdit za 2 koruny denně

29.06.2021

Jihlava, 29.6.2018

Zastupitelé dnes schválili nový ceník jízdného v jihlavské městské hromadné dopravě, který by měl výrazně ulevit peněženkám rodin s dětmi. 

Dopravní podnik města Jihlavy chce od příštího školního roku do vozů nalákat víc dětí. Pro všechny děti ve věku 6-14 let, které nyní jezdí za 1875 korun ročně, nachystal slevu 1145 korun. Úpravy tarifu schválili jihlavští zastupitelé. 

Mladá rodina se dvěma školními dětmi ušetří ročně 2290 korun. Město si od toho slibuje také zklidnění dopravy u škol.

"Jízdným v této výši by se mohlo ulevit ranní dopravní špičce v Jihlavě a zklidnila by se doprava u škol před osmou hodinou," myslí si radní Jihlavy pro dopravu a poslanec Jaroslav Vymazal. 

Jihlava má jeden z nejmodernějších vozových parků v Evropě, v nových vozech je i připojení na wifi a je také velmi hustá síť linek. Je tak mnohem výhodnější jezdit hromadnou dopravou než auty.  

Touto změnou chce Dopravní podnik města Jihlavy zvýšit atraktivitu MHD pro žáky škol a začít si vychovávat cestující už od základní školy, a to nejen v ranních špičkách při dopravě do školy, ale i odpoledne, při cestě za svými koníčky, kamarády, na různé akce, kroužky apod. Při zakoupení ročního kuponu dětem rodiče nejenom ušetří, ale také zjednoduší odbavení ve voze.

 Roční žákovská jízdenka bude stát pouhých 730 korun.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Facebook, oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz