V Jihlavě se budou stavět nová osvětlení, kde to bude?

01.04.2021

Jihlava 1.4.2021

Nové osvětlení získá sportovně relaxační zóna Český mlýn v místech právě budovaného pumptracku a nové trakční sloupy s LED osvětlením chodníku a silnice se budou stavět také na Rantířovské ulici. 

Dvě nová veřejná osvětlení okolo stávajícího Skateparku a nově budovaného Pumptracku bude probíhat od středy 7. dubna do poloviny června. Dojde také k záboru části cyklostezky.

Nové veřejné osvětlení zajistí větší světelný komfort při využívání volnočasového areálu. Může dojít případně i k dočasnému uzavření části cyklostezky podél řeky Jihlavy v úseku od workoutového hřiště po skatepark.

Město za nová světla zaplatí 1,2 mil. korun. Stavba pumptracku vyjde Jihlavu celkově i s novým veřejným osvětlením na 3,9 mil korun. Stavbu pumptracku podpořil také Kraj Vysočina dotací ve výši 1,320 mil. Kč. 

V příštím týdnu město Jihlava předá staveniště také na Rantířovské ulici. Odborná firma bude stavět nové osvětlení v úseku od čerpací stanice ONO až po ulici Lipová. Doposud se v místech nachází pouze veřejné osvětlení chodníku, které se bude demontovat. Nové veřejné osvětlení chodníku a zároveň i silnice zajistí LED svítidla na nových trakčních stožárech s výškou 9,5m s kolmými výložníky.

 Stavební práce by měly být dokončeny do 90 dní od předání staveniště.

Předpokládá se částečné omezení provozu, ale průchod pro chodce by měl zůstat zachován.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).