V Heleníně staví dlouhý chodník, děti se dostanou bezpečněji do školy

16.05.2021

Jihlava, Helenín, 16.6.2021

Krom nového téměř půlkilometrového osvětleného chodníku v Heleníně se letos dočkají Jihlavané nových pěších cest také na sídlištiích Březinova, v Horním Kosově nebo ve Starých Horách. Stavět se bude nová lávka přes řeku Jihlavu na ul. Strojírenská nebo také chodníky na ulicích Kosovská a Pod příkopem.

V Heleníně, bude nejrušnější ulice už brzy bezpečnější.

Hlavní cesta od zastávky MHD až ke Střední uměleckoprůmyslové škole, kudy denně prochází stovky studentů i místních obyvatel, se dočká chodníku. "V současné době je dokončen hlavní kanalizační řad včetně přípojek do přilehlých domů a začít tak už mohly práce na samotném chodníku," uvedl první náměstek primátorky Jihlavy Petr Ryška zodpovědný za odbor rozvoje města.

Přestože o problému chybějícího chodníku vědělo vedení Jihlavy už delší dobu, dříve se stavbou začít nemohlo. Mimo jiné i kvůli nedořešeným majetkoprávním vztahům na vodárenské infrastruktuře. Po celé trase chodníku je naprojektováno i veřejné osvětlení.

"Nasvícen bude také nový přechod pro chodce u zastávky MHD," doplnil Ryška. V ulici Hálkova vznikne také 6 nových parkovacích míst u mateřské školy. Veškeré práce by měly skončit v polovině prázdnin a vyjdou na více než 11 milionů korun.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz