Svozy odstrojených stromů a odstranění vánoční výzdoby v Jihlavě

05.01.2021

Jihlava 5.1.2021

Mimořádné svozy vánočních stromků budou probíhat od 16.ledna 2021.

Po zkušenosti z loňského roku začnou mimořádné svozy odstrojených vánočních stromků v sobotu 16. ledna 2021. Už 7. ledna začne likvidace výzdoby na náměstí a světla z radnice zmizí 8. ledna. Odstrojené vánoční stromky poslouží jako základ nového kompostu. 

Aby služby města Jihlavy (SMJ) mohly naplánovat svážení odstrojených použitých stromků začaly monitorovat situaci v ulicích města.

Zkušenost z loňska napovídá, že největší objem stromků se u kontejnerů objeví až po následujícím víkendu 9. - 10. 1., kdy budou lidé vánoční stromky ve velkém množství odstrojovat a vyhazovat. "Proto letos proběhne první mimořádný až v sobotu 16. ledna 2021," uvedl Martin Málek, mluvčí SMJ a dodal, že mimořádné svozy stromků budou probíhat prostřednictvím jednoho až dvou standardních popelářských aut.

Druhý svoz proběhne podle množství odložených stromečků s největší pravděpodobností opět v sobotu a to 23. ledna. "Podle množství stromečků, ale můžeme vyjet do ulic i průběžně během týdne a nakládat je ručně na kontejnerové vozidlo a odvážet na skládku," dodal Málek. Termíny budou zveřejněny na stránkách města www.jihlava.cz i na stránkách SMJ.

Důležité je, aby vánoční stromy neobsahovaly žádné zbytky vánočních ozdob a podobné a prosí občany, aby odstrojené stromky umísťovali ke kontejnerům na komunální či tříděný odpad. Svezené stromky slouží jako bioodpad a štěpky ze stromků.

Následně začnou SMJ postupně sundávat vánoční výzdobu z ulic Benešova, Křížova, Matky Boží, Palackého a Komenského. Na celém Masarykově náměstí se odstrojí ze sloupů vánoční ozdoby, které lemují jeho horní i spodní část a SMJ v pátek 8. ledna 2021 pomohou na plošině i s odstraněním výzdoby z budovy jihlavské radnice. 


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).