Registrace očkování bude od pondělí pro lidi 35+

23.05.2021

Jihlava, 23.5.2021

Už v pondělí 24. května se budou moci k očkování proti COVID-19 registrovat občané od 35 let, ve středu se centrální registrační systém otevře dalším lidem od 30 let. "Týdně do regionu dorazí k očkování v centrech 20 tisíc dávek, další očkování probíhá v ordinacích praktických lékařů. Podle našich dosavadních zkušeností je předpokládáme, že i proočkování této skupiny proběhne na Vysočině rychle, efektivně a to i s přihlédnutím ke skutečnosti, že se na plné obrátky rozbíhá revakcinace druhými dávkami. Očkovací centra na Vysočině mají stále prostor na navýšení očkovacích kapacit," informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

V očkovacích centrech na Vysočině bylo do tohoto týdne proočkováno téměř 185 tisíc dávek vakcíny, na území celého regionu jsme přesáhli právě včera 200 tisíc podaných dávek. V tuto chvíli je na Vysočině naočkováno více než 30 procent populace, což je nejvíce mezi regiony.

Očkovací centra na Vysočině:

  • Velkokapacitní očkovací centrum Jihlava, Hruškové Dvory
  • Velké očkovací centrum Pelhřimov, KD Máj
  • Velké očkovací centrum Třebíč, KD Fórum
  • Velké očkovací centrum Žďár nad Sázavou, Bouchalky
  • Velké Očkovací centrum Nemocnice Nové Město na Moravě
  • Velké očkovací centrum Nemocnice Havlíčkův Brod

Další očkovací centra jsou zřízena ve Velkém Meziříčí, Přibyslavi, Chotěboři, Třešti, Telči a v Počátkách. Více informací o centrech na www.ockovanivysocina.cz. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky kraje Vysočiny,  www.mzcr.cz.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz