Sada pro průzkumníka městské divočiny, staňte se průzkumníkem

20.04.2021

Jihlava, 20.4.2021

Staňte se průzkumníkem městské divočiny

Všimli jste si malých očiček, pomrkávajících z dlažby Masarykova náměstí? Souvisejí s výstavou OKULÁR Elišky Hanuš a Hany Sommerové v Nonstrop galerii v Malé Lazebnické ulici.

"Ve venkovní galerii Nonstrop jsou zavěšeny tři průsvitné objekty z plexiskla, jejichž tvarosloví vychází a přímo reaguje na podobu výstavní uličky. Divák je tak vytrhnut z každodenního vnímání okolního prostředí a může se na známá místa podívat novou perspektivou," uvedly autorky díla. Výstava OKULÁR zde bude až do konce června a její součástí je doprovodná hra, díky které se můžete stát průzkumníkem městské divočiny.

Program, který rozšiřuje myšlenky o potírání šedi každodenního dívání se na okolí. Sada pro průzkumníka městské divočiny, která obsahuje papírové segmenty, které jsou vytvořené na stejném principu, jako panely v galerii, lze si ji vyzvednout na Městském informačním centru v jihlavské radnici dle otevírací doby.

"Průzkumník může chodit po jihlavském náměstí se souborem připravených tvarů, najít vyznačené body na mapě a hledat umístění barevných ploch v jeho pohledu na město. Před oči si tak vkládá vystříhané prvky a proměňuje viděný svět," doplnily autorky.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz  

Jihlava
Jihlava

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy).