Rekonstrukce kruhového objezdu u Rozkvětu

09.07.2021

Jihlava, 9.7.2021

Od pondělí 12. července se rozběhnou práce na rekonstrukci trolejí nad okružní křižovatkou ulic Havlíčkova a Pražská a přilehlých částí trolejového vedení. 

Realizací rekonstrukce bude nově okružní křižovatka všesměrová a po realizaci investice do nových trolejí do Bedřichova umožní nasazení standartních trolejbusů na spojení Březinek s obchodní a relaxační zónou podél ulice Romana Havelky a vedení nové trolejbusové linky z Bedřichova k Poliklinice a na Masarykovo náměstí. Uvolněné parciální trolejbusy v roce 2022 přejdou na obsluhu Antonínova Dolu a Horního Kosova.

"Z důvodu stavebních prací budou po dobu cca 2 měsíců nasazeny autobusy náhradní přepravy na linky A, E a částečně D a F. Jízdní řády těchto linek se nemění. Na lince D a F využijeme výhodu parciálních trolejbusů a nasadíme je po dobu výluky. Úsek stavby bez trolejí překonají jízdou na trakční baterii. Z tohoto důvody byly na zastávce Vysoká škola polytechnická ve směru na Dům zdraví instalovány stříšky pro automatické natrolejení. Omlouváme se za dočasná omezení v prostoru stavby," uvedl ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz

Čtěte také DOPRAVA

Přečtěte si, co je nového