Pro domácí hospic Bárku běželo 220 běžců

28.06.2021
Jihlava, 28.6.2021

Pro Bárku běželo v Jihlavě 220 běžců


Sobotní Jihlavské havíření zahájil čtvrtý ročník charitativního Běhu pro Bárku - domácí hospic, který zřizuje Oblastní charita Jihlava. Na startu tří tratí u Brány Matky Boží se představilo celkem 220 běžců. Podařilo se vybrat 65.893 korun. Tento pěkný finanční výtěžek bude použit na provoz Domácího hospice Bárka a na zkvalitnění poskytovaných služeb.

I přes obrovské horko dorazilo více než dvě stě běžců. Na startu stáli odhodlaně jak dětí, tak i zkušení závodníci. Všichni absolvovali výzvu, kde si sáhli na dno sil. "Naštěstí se nikomu neudělalo špatně a všichni běh úspěšně dokončili a přispěli na dobrou věc. Moc všem zúčastněným děkujeme!" hodnotí průběh letošního Běhu pro Bárku Markéta Brestovská, jedna z organizátorek.
Přispět na Domácí hospic Bárku přišli i lidé, kteří s hospicovou službou Bárky mají osobní zkušenosti. "Příbuzní svých zesnulých jsou si vědomi kvalitní a laskavé péče, kterou jsme jejich blízkým věnovali a ten vzájemný vztah se prohloubil v něco víc," sděluje dojatě Jana Sochorová, vedoucí Domácího hospice Bárka. Neběžící příchozí se zhostili role fanoušků nebo zavítali s dětmi na Parkán, kde probíhal doprovodný program. Kromě fotokoutku nebo třeba malování na obličej, zaujalo především sportovní vystoupení v aerobiku dívek z Fanatic Havlíčkův Brod.
Jak závodníci, tak i přihlížející byli zvědaví na výkon předsedy senátu pana Vystrčila, náměstka primátorky Petra Ryšky nebo jeho kolegyně z magistrátu města Jihlavy Kataríny Ruschkové, populární advokátky Evy Decroix nebo herců z Horáckého divadla Jihlava. Podpořit Běh přišel i Michal Remeš a jeho svěřenci z Korela Sports team. Poděkování patří i hejtmanovi Vítězslavu Schrekovi, který se nakonec omluvil, ale pomohl při propagaci Běhu. "Všichni byli skvělí. Jsou to významní lidé, ale zároveň velcí sympaťáci a jejich lidskost přispěla ten den k velmi přátelské atmosféře celé charitativní akce," bilancuje s nadšením Markéta Brestovská.
Vítězem se stal každý, kdo se zúčastnil. Podmínky pro běh, krátce po poledni při tropických teplotách, byly opravdu vysilující. "Děkujeme rovněž všem dobrovolníkům a těm, kteří se podíleli na organizaci vydařeného Běhu pro Bárku 2021. Zároveň se již těšíme na příští pátý ročník, který budeme chtít zase ještě vylepšit a již nyní začínáme pracovat na přípravách," prozrazuje Kateřina Reitermanová, další organizátorka.
Posláním domácího hospice Bárka je prostřednictvím zdravotní, sociální, psychologické a duchovní podpory umožnit těžce a nevyléčitelně nemocným prožít poslední období svého života doma, v kruhu svých blízkých.
Kdo neměl možnost na Běh pro Bárku přijít a chtěl by přispět, má ještě možnost do 30. 6. na webu Běh pro Bárku (behyprohospice.cz). Stačí se symbolicky registrovat a uhradit startovné.

(Zdroj: TZ Oblastní Charita Jihlava.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz