Přes 630 lidí sportuje a cvičí se skupinkou Jihlava v kondici

27.04.2021

Jihlava, 27.4.2021

Uplynulo deset týdnů od zahájení projektu, který má motivovat lidi k pohybu a zdravějšímu životnímu stylu. Náměstek primátorky Petr Ryška v pondělí vylosoval olympijské ceny. 

Sporty, jako jsou běh, chůze, cyklistika, ale i otužování, plavání nebo jóga, to jsou pohybové aktivity, které se nejčastěji objevují ve skupině sloužící ke sdílení sportů a pohybu mezi lidmi.

Posledního dubnového týdne bylo ve skupině Jihlava v kondici 630 členů, kteří se navzájem podporují a motivují v pohybových aktivitách. 

Kdo to všechno vymyslel? Iniciátor projektu, náměstek primátorky Jihlavy Petr Ryška, každý týden losuje ze sdílených příspěvků výherce zajímavých odměn. V pondělí v desátém kole získalo deset vylosovaných kondičních sportovců exkluzivní dárky od Českého olympijského výboru. "Smyslem založení skupiny je motivovat lidi k pohybu, aby nezapomínali na prospěšnost sportování i v době zavřených sportovišť. Celý projekt nese podtitul 3x30, což připomíná, že každý z nás by měl věnovat minimálně 3x v týdnu půl hodiny pohybu a péči o svoji kondici," říká Petr Ryška.

Cílem je motivovat k pohybu také děti a mládež. "Přes rok jsou ve škole bez tělocviku a bez možnosti hýbat se v rámci sportovních oddílů. Často jen sedí celé dopoledne u obrazovky počítače na online výuce a celé odpoledne pak u počítačových her nebo na YouTube a dalších sociálních sítích a přitom by se určitě měli místo vysedávání hýbat," sdělil Ryška.

Za všech 100 výherců, kteří za deset týdnů už získali ceny, Petr Ryška děkuje za přízeň partnerům projektu a podporovatelům, kteří odměny věnovali. Kromě Českého olympijského výboru a města Jihlava jsou to firma Modeta Style, Jihlavský plavecký klub Axis, Jihlavská unie sportu, vydavatelství Jakuba Novotného, sportovní kluby HC Dukla Jihlava nebo FC Vysočina, Florbalisté SK Jihlava, Florbalová škola či Petr Kubíček.

Petr Ryška se v následujících týdnech hodlá zaměřit na vytvoření webových stránek projektu Jihlava v kondici. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy).

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz