Pobočky České pošty zůstanou na svých místech. Tlak Jihlavy zafungoval

23.08.2021

Jihlava, 23.8.2021

Na setkání v senátu se zastupitel města Jihlavy David Beke a předseda senátu Miloš Vystrčil domluvili se zástupci pošty, že se jihlavské pobočky na Březinkách, sídlišti S. K. Neumanna a Erbenova rušit nebudou. 

Nová pobočka v Aventinu však vznikne.

Jednání v senátu se zúčastnil zastupitel města David Beke a předseda senátu Miloš Vystrčil. Ze strany České pošty byl přítomen generální ředitel Roman Knap a Miroslav Štěpán, manažer útvaru řízení pobočkové sítě. Tlak na vedení pošty nakonec zafungoval a pobočky se rušit nebudou. Nová pobočka v Aventinu však vznikne.

"Kladl jsem na srdce zástupcům pošty, aby se více zajímali o spokojenost jihlavských zákazníků a uživatelskou přívětivost. Aby se snažili si špatnou pověst služeb v Jihlavě napravit a přesvědčit nás, že dokážou poskytovat perfektní a rychlé služby s milou obsluhou, a to na přepážce i v terénu," uvedl David Beke. 

Podle zastupitele pošta stále plánuje do budoucnosti některé ze stávajících poboček převést na Pošty partner, a to z důvodu hledání úspor i poklesu celkového objemu fyzických poštovních služeb. "S detaily tohoto záměru nás bude pošta předem informovat a veškeré detaily s námi konzultovat. My budeme nadále trvat na zachování dostupnosti služeb v docházkové vzdálenosti a v místech kde lidé žijí a kde službu potřebují. Osobně nečekám, že by k tomu mělo dojít v nejbližší době, tzn. letos ani příští rok," doplnil Beke.

Česká pošta na začátku června oznámila, že plánuje s koncem letošního října sloučit a uzavřít pobočky na sídlištích Březinova a S. K. Neumanna a rovněž na ulici Erbenova a přesunout je do nového obchodního centra Aventin. Proti těmto plánovaným změnám se však zvedla vlna nesouhlasu, a to jak ze strany jihlavských zastupitelů, tak samotných obyvatel města, kteří sepsali petici. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz