Po 34 letech práce předává trolejbus svému synovi a odchází do důchodu

13.11.2020

Jihlava 13.11.2020

Po poslední jízdě předal trolejbus svému synovi 34 let pracoval Bohumil Vosyka jako řidič autobusu a trolejbusu MHD v Jihlavě, nyní odchází do důchodu. 

K veřejné dopravě také přivedl svého syna, kterému při poslední jízdě předal směnu, aby mohl trasu poslední linky dokončit za něj a tak pokračovat v rodinné profesi.

Bohumil Vosyka předal poslední směnu svému synovi, obdržel od ředitele DPMJ vzpomínkovou plaketu a záslužný odznak. "Před těmi lety to bylo úplně jiné. Bylo méně aut, méně lidí, provoz byl lepší. Mezi vozy je také veliký rozdíl, současné jsou udělané velice dobře, jsou pohodlné pro řidiče, který má přehled o cestujících na kamerách a jezdí se bez problémů," uvedl Vosyka st. 

Syn Bohumila, Lukáš pracuje u DPMJ již tři roky, volant trolejbusu vyměnil za volant kamionu. "Jezdím rád, ale dálkové cesty do zahraničí mi braly čas s rodinou, tak jsem se rozhodl jít k dopravnímu podniku. Jsem rád, že se to pro tátu připravilo, určitě bude mít radost," uvedl Lukáš Vosyka, který společně s ředitelem DPMJ Radimem Rovnerem čekal na zastávce, až jeho otec se svou poslední linkou zastaví na zastávce na dolním Masarykově náměstí. 

Řidič Bohumil Vosyka za celých 34 let neudělal jediný karambol, průměrně ujel 50 tisíc kilometrů za rok v trolejbuse i v autobuse. Pan Vosyka měl za svůj život jen dvě zaměstnání. Jeho první zaměstnání bylo voják z povolání a sloužil tak armádě. V důchodu se bude věnovat svému rodinnému domu a pečovat o maminku. Přejeme hodně zdraví do dalších let.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz