Neobvyklý incident mezi řidiči na dálnici D1 šetří dálniční policisté

12.05.2021

Vysočina, 12.5.2021

K neobvyklému incidentu došlo na dálnici D1 na 131. kilometru, ve směru na Brno.

K události došlo ve středu 5. května krátce po šesté hodině ráno. Šestapadesátiletý řidič s nákladní soupravou složenou z tahače a návěsu se slovenskou registrační značkou projížděl po dálnici D1 ve směru jízdy na Brno. 

V úseku od 131. kilometru ve směru jízdy na Brno, tedy v místě s dopravním omezením, nejel s nákladní soupravou při pravém okraji vozovky a částečně zasahoval do levého jízdního pruhu, čímž bránil a neumožnil předjetí jeho nákladní soupravy osobnímu vozidlu Škoda Superb. Po vyjetí z dopravního omezení dvaačtyřicetiletý řidič s osobním vozidlem předjel výše uvedenou nákladní soupravu levým jízdním pruhem a po předjetí se zařadil zpět do pravého jízdního pruhu před nákladní soupravu řidiče, kdy měl náhle snížit rychlost jízdy a to i přesto, že to nevyžadovala bezpečnost provozu na pozemní komunikaci. Řidič nákladního vozidla však stačil zareagovat na tuto situaci sešlápnutím brzdového pedálu. Vlivem této situace nedošlo k žádné hmotné škodě na zúčastněných vozidlech ani ke zranění osob.

Následně řidič nákladní jízdní soupravy přejel na zpevněnou krajnici a hodil na zadní část osobního vozidla Škoda Superb visací zámek, který poškodil zadní sklo pátých dveří osobního vozidla. Majiteli vozidla vznikla hmotná škoda ve výši 8 000 korun. Ke zranění osob vlivem tohoto incidentu nedošlo. U obou řidičů policisté provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Dálniční policisté celý případ zadokumentovali a oba řidiči podali na místě k události vysvětlení. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku v dopravě a přestupku proti majetku, kdy na základě odborného vyjádření ke vzniklé škodě na vozidle Škoda Superb by mohl být přestupek proti majetku překvalifikován na podezření z přečinu poškození cizí věci.

"I když takový incident mezi dvěma řidiči je naštěstí spíše výjimkou, různé projevy agresivního chování řidičů nebo riskantní jízda jsou stále častější a především velice nebezpečné nejen pro samotné aktéry, ale také pro všechny ostatní účastníky silničního provozu," upozorňuje npor. Jaroslav Hyrš, DiS., zástupce vedoucího dálničního oddělení Velký Beranov.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj:  Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz