Nemocnice Jihlava zahájila rekonstrukci nemocniční kuchyně

01.03.2021

Jihlava 1.3.2021

Zázemí pro kuchaře prochází v těchto dnech v jihlavské nemocnici zásadní proměnou. Kuchyně dostává nový kabát. Opravy by měly skončit zhruba za rok. Kuchaři budou nejenom nově nejenom schopni vařit více jídel, ale nabídnou i větší komfort ve výběru. 

V pavilonu už v prosinci roku 2019 začaly práce, díky rekonstrukci se nejenom zvýší možný počet připravených jídel ze zhruba 1 500 na téměř 2 000, ale především kuchaři dostanou nové gastro vybavení.

 ,,Oprava byla nutná" uvedl technický náměstek Alexandra Filipa, podle Filipa kuchyně dosluhovala už několik let.

Aktuálně prochází opravami samotné srdce kuchyně, tedy místo, kde se jídlo přímo připravuje. "V nadsázce říkáme, že teď se vaří v kuchyni pro panenky," říká Alexander Filip. Právě v těchto dnech se musí vařit na malém provizorním prostoru a ten hlavní se opravuje. Covid přišel kuchyni asi jako jedinému místu vhod: "Běžně vaříme průměrně kolem 1600 jídel, teď jsme na polovině. Vzhledem k podmínkám, ve kterých se vaří, jsme rádi, že počet jídel takto klesl," dodává Alexander Filip. 

 Opravy stravovacího provozu Nemocnice Jihlava by měly skončit zhruba za rok a vyjdou na 293 milionů korun bez DPH. Z toho 80 miliónů připadne na pořízení kompletně nových gastrotechnologií. Opravy financuje ze svého rozpočtu Kraj Vysočina.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

(Zdroj: Nemocnice Jihlava).