MHD zdarma, retrojízdy i sportovní aktivity, tak bude vypadat Evropský týden mobility

13.09.2021

Jihlava, 13.9.2021

V Jihlavě uskuteční Evropský týden mobility, který přinese spoustu zajímavých sportovních aktivit. 

Evropský týden mobility bude od 16. do 22. září. MHD bude zdarma v neděli 19. září, kdy se uskuteční i retrojízdy.

Letošní ročník Evropského týdne mobility bude zaměřen na zdravý životní styl a pohyb. Opět bude možné cestovat MHD zdarma, a to v neděli 19. září, kdy se do města znovu vydají retro trolejbusy a autobusy. Zajímavá bude také virtuální kavárna v pondělí 20. září, kde bude možné debatovat o přínosech vysokorychlostní tratě s manažerem projektu Markem Pinkavou.

Zkusit své dovednosti bude možné při Branném závodě ve čtvrtek 16. září. "Trasa o délce cca 4 km povede lesoparkem Heulos, zoologickou zahradou i letním kinem. V areálu OC Březinky, kde bude start i cíl, bude připravena lehčí obdoba překážkového závodu Sparťan, kterou pro vytvořila tělocvična Zeus Power House," doplnil Karel Dvořák, zástupce ředitele Střední školy a Vyšší odborné školy TRIVIS Jihlava, která již třetí ročník závodu pořádá. Ve středu 22. září proběhne na Masarykově náměstí také tradiční Jihlavský den zdraví, v rámci kterého bude možné odevzdat nepotřebná jízdní kola či brýle a podpořit tak sbírky "Kola pro Afriku" a "Brýle pro Afriku".

ETM však nabídne i lodě, cyklojízdu, cvičení pro seniory nebo nordic walking. Více informací najdete na plakátu ke stažení níže:

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz