Městská policie v Jihlavě zabránila sebevraždě a zamezila také ohrožování pistolí

25.08.2021

Jihlava, 25.2021

Policie v Jihlavě musí řešit i velmi neobvyklé případy, kdy zachraňuje zdraví a životy. Strážníci mají za sebou v posledních dnech hned několik takových zásahů. 

Odzbrojení útočníka s plynovou pistolí

V sobotu 21. 08. 2021 večer narazili strážníci MP Jihlava v ulici Palackého na dva muže, z nichž jeden měl v ruce střelnou zbraň a zjevně s ní ohrožoval druhého muže. Díky pohotové reakci strážníků byl muž za použití donucovacích prostředků odzbrojen a omezen na osobní svobodě. Použitou zbraní byla plynová pistole.

Opilec putoval z náměstí rovnou na záchytku

Mimo to zaměstnal jihlavské strážníky také muž, který v silně podnapilém stavu usnul přímo na Masarykově náměstí u Morového sloupu. Strážníci jej vzbudili, což se muži nelíbilo a začal hlídku slovně urážet a následně jednoho strážníka napadl. Hlídka muže zpacifikovala a převezla na Protialkoholní záchytnou stanici.

Pomoc krvácející ženě po potyčce

V neděli 22. 8. brzy ráno došlo v ulici Čajkovského v Jihlavě k potyčce dvou osob, kterou ukončili až přivolaní strážníci. Strážníci na místě situaci uklidnili a z důvodu krvácejícího zranění na hlavě zraněné podnapilé ženě poskytli první pomoc a přivolali na místo vozidlo záchranné služby.

Zabránění sebevraždě seniora

V pondělí 23. 8. ve večerních hodinách, zachránili strážníci městské policie život důchodci, který se chtěl otrávit zemním plynem. Stálou službu zkontaktoval vnuk poškozeného, který měl o dědečka důvodné obavy. Bezprostředně po přijetí oznámení vyjeli strážníci k poškozenému a provedenou kontrolou v bytě zjistili, že ze sporáku skutečně uniká plyn a v bytě se nachází starší osoba. Hlídka poskytla muži první pomoc, provedla odvětrání prostor, zastavila plyn a na místo přivolala rychlou záchrannou službu.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz