Město Jihlava nechá opravit tartanový povrch stadionu Na Stoupách

25.05.2021

Jihlava, 25.5.2021

Tartanový povrh a další atletické sektory u Sportovního stadionu Na Stoupách, se budou opravovat. 

Nahradí ho nový polyuretanový povrch s podkladem z asfaltového koberce. Počítá se také se sanací přibližně deseti procent podkladních vrstev.

Opravy se uskuteční v průběhu července a během oprav může jít k omezení provozu sportovního areálu, především atletické dráhy či travnatého fotbalového hřiště.

"Stadion Na Stoupách je - za normální situace, hojně využíván. Vrchní vrstva atletické dráhy je po 16ti letém intenzivním provozu značně opotřebená a v mnoha místech musely být již dříve provedeny lokální opravy. Atleti a všichni ostatní sportovní uživatelé tohoto areálu si zaslouží nový povrch, na kterém budou moci trénovat své atletické schopnosti," uvedl náměstek pro oblast sportu Petr Ryška.

Nová sportovní plocha pro atletiku bude složena z polyuretanu s podkladem z asfaltového koberce, spolu s různými frakcemi štěrkodrtí. Dle aktuální situace na stavbě se počítá také s deseti procenty sanací podkladních vrstev. Budou zde provedeny také nové nášlapné vrstvy. Dále bude provedeno kompletní nové lajnování atletických drah. Nový povrch bude splňovat parametry dané mezinárodní atletickou federací (WA, dříve IAAF).

Předpokládaná cena zakázky mírně přesahuje šest milionů korun.

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz