Město Jihlava nabízí pozemky a domy k prodeji

07.04.2021

Jihlava, 7.4.2021

Jihlavští zastupitelé schválili výhodný prodej jednoho pozemku a domu. Město nabízí další nemovitosti k prodeji, pro snadnější orientaci v aktuálních nabídkách vytvořilo přehlednou interaktivní mapu.

Zastupitelé na dubnovém jednání schválili prodej pozemku v lokalitě Na Kalvárii za více než dva miliony korun a prodej domu na Sokolovské ulici za necelých osm milionů korun. Město nabízí k prodeji i další pozemky, byty či nemovitosti, a to jak pro širokou veřejnost, tak pro developery. Pro snadnější orientaci byla odborem informatiky vytvořena přehledná mapa aktuálních nabídek, kterou lze najít pod jednoduchým odkazem jihlava.cz/mapapozemku.

"Z vlastní zkušenosti vím, že Jihlava je město příjemné pro život. Proto chceme bydlení v Jihlavě udělat dostupnější a otevřít naše město novým obyvatelům a investorům. Společně se tak budeme moci podílet na jeho budoucím rozvoji a stát se hrdými Jihlaváky," uvedl náměstek pro oblast majetku Martin Laštovička. 

Nyní zveřejněno deset prvních pozemků v majetku města, které jsou určeny k prodeji. 

Podmínky pro prodej: 

Na prodej bude vždy vyhlášeno výběrové řízení s tím, že jej musí vždy schválit zastupitelstvo města. U vybraných pozemků bude jednou z podmínek prodeje také předložení architektonické studie útvaru městského architekta. Podrobné podmínky prodeje budou vždy v dostatečném předstihu uveřejněny na internetových stránkách města. 

Další informace:

Zájemcům může podat architektka Kateřina Bezděkovská z útvaru městského architekta na e-mailové adrese katerina.bezdekovska@jihlava-city.cz nebo na telefonu 565591655.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy).