Zlatou svatbu oslavili v Jihlavě manželé Medunovi

23.02.2021

Jihlava 23.2.2021

"Padesát let, půl století. Pro někoho celá věčnost, pro někoho okamžik, protože to neuvěřitelně letí, když ta desetiletí můžete mít radost ze života s někým, kdo na prvním míst dává lásku tomu druhému a zároveň ji umí přijmout," uvedl svůj projev při obřadu zastupitel města Miroslav Tomanec.

Františka a Evu spojila společná vášeň - sport. Poznali se v bývalé TJ Modeta, kde oba hráli závodně volejbal. Své ano si řekli až po šestileté známosti a tento víkend - po společných padesáti letech si svůj velký den opět připomněli při zlaté svatbě na jihlavské radnici. 

Manželé pocházejí z Jihlavy a brali se v roce 1971. Nejprve bydleli v malém bytě v Brněnské ulici. Odtud se v roce 1976 přestěhovali do dvougeneračního řadového domku na Rantířovské ulici v Horním Kosově, který svépomocí postavili. Později, již jako padesátníci, se odvážně pustili do stavby rodinného domku v Lesnově, kde žijí dodnes.

Paní Eva se ráda věnuje práci na zahrádce a její manžel František včelaření a rád zahraje na kytaru s kamarády v country skupině Ahoj. Společně mají dvě děti Evu a Martina a čtyři vnoučata Anetu, Adama, Jindru a Kláru.

Redakce iJihlavsko přeje manželům mnoho zdraví do dalších společných let.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).