Vysočina: k čtvrtečnímu dni je proočkováno 1506 dávek vakcíny

08.01.2021

Jihlava, Vysočina 8.1.2021

Z jednání Krizového štábu Kraje Vysočina vyplývá, že Kraj Vysočina má nyní k dispozici tři boxy s vakcínou, z toho jeden z prosince 2020 je už vyočkován. K dnešnímu dni je na Vysočině proočkováno 1 506 dávek. Dávky dodané po Novém roce budou prozatím opět rozděleny pro užití v krajských nemocnicích.

Zatím je předpoklad očkování cca do března v pěti krajských nemocnicích, které by to měly s ohledem na objem přislíbeného množství vakcín zvládnout. Od dubna by mělo být vakcín už podstatně více a bude třeba systémy výrazně posílit - tedy zřídit očkovací místa i mimo nemocnice, sdělil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Kraj Vysočina počítá se zřízením očkovacích center ve svých nemocnicích. Pokud to bude nutné, zřídil by Kraj Vysočina očkovací centra mimo nemocnice, tak aby očkování další půlrok neblokovalo hlavní provozy nemocnic. Mimo nemocnice by šlo o kapacitní pracoviště budovaná prozatím v okresních městech.

K tomu je třeba minimálně dostatek vakcín pro Kraj Vysočina, dostatek pracovníků s tím, že hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek ještě tento týden obešle osobním dopisem lékaře napříč odborností a požádá je o jejich osobní pomoc v očkovacích týmech.

Dnes 8.1.2021 se bude konat schůzka ve věci určení budoucích možných lokalit pro případné zřízení očkovacích center se starosty a primátorkou okresních měst s hejtmanem Kraje Vysočina.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

ilustrační foto
ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina).