Vysočina hledá pěstouny 

01.06.2021

Jihlava, kraj Vysočina 1.6.2021

Aktuálně je na Vysočině v pěstounské péči 565 dětí. Zázemí, podporu a otevřenou budoucnost jim poskytuje 421 pěstounských rodin. 

Přestože je na tom Kraj Vysočina v porovnání s ostatními kraji poměrně dobře, stále však není dostatek pěstounů, kteří by zajistili péči všem potřebným dětem. 

"Chceme poukázat na to, že pěstounská péče je nedílnou součástí života na Vysočině a že stále hledáme obyčejné rodiny, ve kterých děti budou moci vyrůst, získat základní návyky a možnost perspektivní budoucnosti," vysvětlila vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Rozhlasovou kampaň a další aktivity, které mají informovat o stále trvající potřebě rozšíření řad zájemců o pěstounskou péči v Kraji Vysočina a o potřebnosti pěstounů, zaštiťuje právě probíhající tříletý projekt spolufinancovaný Evropským sociálním fondem. Současný projekt navazuje na předchozí, který měl za cíl podporovat a rozvíjet náhradní rodinnou péči v Kraji Vysočina. "I díky všem našim aktivitám se podařilo udržet počet pěstounů v našem regionu na stávajících číslech, zatímco ostatní kraje bojují s klesajícím trendem," doplnila Věra Švarcová.

Z projektů mimo jiného vznikla výstava fotografií pěstounských rodin, která je na Vysočině stále k vidění. Od června do konce července ji bude možné zhlédnout v prostorách městského úřadu ve Světlé nad Sázavou. S příběhy jednotlivých pěstounských rodin pak seznamují dva videomedailonky zveřejněné na YouTube kanále Kraje Vysočina. Rodiny Sokolových a Honků dávají nahlédnout do vlastního života pod těmito odkazy: https://youtu.be/BLOM5R1BQWU a https://youtu.be/taXsuEcyt18

Inspirativní je i brožura se stejným mottem: Pěstounství je cesta k domovu. Věra Švarcová.

Veškeré potřebné informace získáte?

Najdete na stránkách Kraje Vysočina, konkrétně na Rodinném a sociálním portálu: www.kr-vysocina.cz/nahradni-rodinna-pece/ds-302578/p1=63566. Srozumitelně pak všechny možnosti náhradní rodinné péče shrnuje Průvodce o náhradní rodinnou péči.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky kraje Vysočina.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz