Střecha radnice v Jihlavě se bude opravovat

24.03.2021

Jihlava 24.3.2021

Střecha historické budovy jihlavské radnice na Masarykově náměstí projde opravou. V letošním roce proběhne první etapa, při které se opraví část střechy do Masarykova náměstí.

Druhá etapa se navrhne k realizaci pro příští rok, při té se opraví část střechy do vnitrobloku radnice.

Opravou také projde hodinová věž a ciferník hodinového stroje.

Stavební práce budou trvat od dubna až do září tohoto roku.

Střecha je dlouhodobě ve špatném technickém stavu a v období přívalových dešťů do ní již několikrát zateklo. Při opravě se kompletně vymění stávající krytiny, které tvoří keramické tašky (Bobrovky) a opraví či se vymění stávajících klempířské prvky, včetně nového nátěru. 

"Opraví se a natřou také krytiny hodinové věže, jejichž součástí je hodinový stroj, který také projde úpravou a nahrazeny budou i jeho rafičky. Dále se pracovníci zaměří na vikýře nad střešní krytinou, kde je předběžně navržena výměna krokviček a dřevěného bednění vikýřů. Z části se opraví také konstrukce krovu, rozsah této opravy bude určen po odstranění krytiny a kontrole technického stavu krovu, nicméně počítáme s výměnou a impregnací poškozených částí," doplnil tajemník úřadu Evžen Zámek.

Oprava bude stát přes 3 miliony korun a předběžně je přislíbená dotace 500 mil. korun, sdělila Vladislava Hudečková, vedoucí kanceláře tajemníka.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).