Stavbu arény za 500 milionů korun podpoří Kraj Vysočina

15.06.2021

Jihlava, 15.6.2021

Krajští zastupitelé schválili příspěvek na výstavbu Horácké multifunkční arény v hodnotě 500 milionů korun. 

Jihlava je hlavním investorem stavby objektu za 1,45 miliardy korun, který Vysočině umožní konání nadregionálních akcí a to nejen díky strategickému umístění v centru regionu, ale i v ideální blízkosti dálnice D1.

Aréna plánovaná k výstavbě v lokalitě současného jihlavského zimního stadionu je koncipována jako multifunkční kapacitní objekt - kromě ledního hokeje s parametry pro extraligu je zde možné pořádat další sportovní akce, jako jsou například krasobruslení, revue, tenis, futsal, volejbal, badminton, florbal, házená, box, bojové sporty, gymnastika, aerobik a řada dalších.

Z kulturně společenských a komerčních akcí bude možné arénu využít pro koncerty, divadlo, taneční soutěže, výstavy, kongresy, módní přehlídky, kino, apod.

Jaká bude kapacita arény?

Kapacitu pro jednotlivé akce je možné variabilně upravovat a aréna umožní využití od menších akcí pro 500 diváků, přes standardní konfiguraci 5 750 diváků s volnou centrální sportovní plochou až po akce kulturní s kapacitou až pro 7 500 diváků.

Multifunkční aréna bude pro celou Vysočinu. "Snažíme se vytvářet tzv. póly růstu, podpořit věci výjimečné. Krajské město našlo odvahu k realizaci výjimečného projektu. Vybudování horácké arény je šancí pro celou Vysočinu, ne jen pro Jihlavu," připomněl zastupitel a senátor Miloš Vystrčil.

"Všem zastupitelům děkuji, je to pro mě a celý přípravný tým velký závazek do další práce. Mohu slíbit, že i nadále budeme s krajem ve spojení a budeme vedení kraje i zastupitele informovat o příběhu dalších příprav projektu," řekl radní města a manažer výstavby HMA David Beke. 

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy, www.kr-vysocina.cz.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz