Pumptrack. Stavba pumptracku pokračuje

14.05.2021

Jihlava 14.5.2021

Stavba pumptracku pokračuje, bude hotový koncem června. 

Kolem pumptracku i sousedního skateparku se staví také nové veřejné osvětlení. Co je na první pohled patrné, je zcela nový asfaltový povrch na první části dráhy.

Kolemjdoucí si již mohou všimnout prvního asfaltového povrchu nové unikátní dráhy. Slavnostní otevření je plánováno na konec června. Výstavba pumtracku bude stát přibližně 2,9 milionu korun, podpořil ji také Kraj Vysočina.

"Musím říci, že dráha je v dobrých rukou, stavaři ze specializované firmy, která se právě na podobné dráhy zaměřuje, vše dělají poctivou řemeslnou prací. Prosíme všechny, co se už těší, až budou na pumtracku jezdit, aby respektovali staveniště a nevyužívali místo, dokud nebude oficiálně otevřené. Po dokončení dráhy se se totiž budou umisťovat ještě sloupy veřejného osvětlení. Tedy přestože se bude zdát, že je dráha hotová, stále bude staveništěm," uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

K čemu bude park sloužit?

Především k jízdě na kole, koloběžce či kolečkových bruslích a je na ní možné díky vlnám a klopeným zatáčkám projíždět i bez šlapání. 

V Jihlavě bude dráha unikátní tím, že bude složena ze dvou zrcadlových tras, na kterých bude možné pořádat i závody. Součástí bude také dětský okruh. Už při výstavbě se počítá také s umístěním nového veřejného osvětlení. "Nová světla budou nejenom nad pumptrackem ale i kolem vedlejšího skateparku," doplnil Petr Ryška.

Celá nová dráha bude dlouhá 230m. 

Výstavbu nové atrakce ve volnočasovém areálu Český mlýn odstartovalo město na začátku března. V současné chvíli zde stále platí omezení a bezpečnostní opatření, prosíme tedy kolemjdoucí, aby dbali zvýšené bezpečnosti. 

Stavební práce na pumptracku
Stavební práce na pumptracku

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz