První cyklomyčka v Jihlavě

02.06.2021

Jihlava, 2.6.2021

První převlékatelná cyklomyčka v Jihlavě nedaleko nového pumptracku.

Co všechno obsahuje nová myčka na kola?

Obsahuje tlakovou vodní pistoli a kartáč. Zpřístupněný sousední pumptrack se slavnostně otevře až po kompletním dokončení osvětlení areálu a nástřiku vodorovného značení.

Kde cyklomyčku najdete?

Cyklistům bude sloužit ve volnočasovém areálu Český mlýn nedaleko nového pumptracku, dětského hřiště a vedle parkoviště a budovy toalet.

"Cyklomyčka slouží hlavně pro první předmytí například před převozem kola v autě nebo v MHD. Prosíme všechny, aby při umývání nepoužívali saponáty, protože je voda poté odváděna jen přes vsakovací kanál a nikoli do kanalizace. S mastnotou si tedy už musí cyklisté poradit až doma," doplnil uvolněný radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

Vzhled cyklomyčky!

O vzhled myčky se postaral jihlavský architekt a radní David Beke: "Navrhli jsme design "převlékatelné" myčky a jsme rádi, že její první umístění je právě v Jihlavě. Myšlenka je jihlavská, výroba jihlavská a design také z Jihlavy. Výrobcem je Petr Okáč a autorem myšlenky produktu Jan Bakus a jeho kolegové z projektu cykloo.cz."

Podle Bekeho je opláštění cyklomyčky navrženo v různých variantách. Převlékatelná cyklomyčka tak může mít několik kabátů, které může podle přání zákazníka a podle způsobu umístění měnit. "Jihlava zvolila kovový roštový vzhled, jinde může být plášť třeba ze dřeva," doplnil Beke. Na vizualizace plášťů se lze podívat ve fotogalerii.

Kolik stojí její použití?

NIC! Použití je zdarma, stačí jen zmáčknout tlačítko, které spustí vodu do tlakové pistole přibližně na čtvrt minuty.

Určitě vás napadne kolik to všechno stálo? 

Výroba a instalace cyklomyčky v Jihlavě vyšla na přibližně 150 tisíc korun.  

Myčka kol v Jihlavě
Myčka kol v Jihlavě

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz