Policisté zadrželi migranty z Rumunska

12.07.2021

Velká Bíteš, Vysočina, 12.7.2021

VYSOČINA: Migranty zadrželi policisté ve Velké Bíteši.

Hlídka odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyjížděla ve čtvrtek 9. července v odpoledních hodinách na základě oznámení do Velké Bíteše do areálu jedné z tamních firem. 

Z oznámení, které učinil patnáct minut po čtrnácté hodině řidič jízdní soupravy složené z tahače a návěsu, vyplývalo, že se právě vrátil z cesty z Rumunska, a když otevřel vrata u návěsu, tak zevnitř vyskákalo několik neznámých osob. Tyto osoby se rozběhly po areálu firmy a poté utekli ven směrem do ulice U Stadionu. 

Operační důstojník na místo okamžitě po přijetí oznámení vyslal nejbližší policejní hlídky, policejního psovoda a policisty z odboru cizinecké policie. Policisté po mužích pátrali v okolí firmy a ve městě. Během hodiny se podařilo všechny čtyři podezřelé muže vypátrat a zajistit. V rámci provedené kontroly těchto osob policisté zjistili, že se jedná zřejmě o čtyři migranty, kteří u sebe neměli žádné cestovní doklady. Prokazovali se pouze dokumentem bez fotografie o azylu v Rumunsku. Z tohoto dokladu vyplývalo, že požádali o azyl v Rumunsku. Prvotním šetřením policisté zjistili, že tito cizinci nejsou oprávněni k pobytu na území a že vstoupili na území České republiky bez cestovního dokladu, ač k tomu nejsou oprávněni a v době platnosti nařízení ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví vyhlášeného k ochraně před zavlečením onemocnění COVID-19.

Na základě zjištěných informací jsme cizince zajistili a eskortovali do policejních cel na Krajském ředitelství policie kraje Vysočina. U všech cizinců jsme provedli nezbytné identifikační úkony a ve zdravotnickém zařízení zajistili provedení testů na COVID-19. U všech testovaných cizinců byl výsledek testu negativní. Po provedení identifikačních úkonů jsme zjistili, že se jedná o tři státní příslušníky Afganistánu a jednoho státního příslušníka Pákistánu ve věku od 17 do 37 let. Cizinci v rámci správního řízení uvedli, že ze svých domovských zemí odešli z ekonomických důvodů. Policisté zahájili s cizinci správním řízení. Po provedení všech úkonu správního řízení budou všichni umístěni do některého ze zařízení pro umístění cizinců na území České republiky.

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

(Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz