Policisté vyšetřují vraždu ženy na Vysočině

08.02.2021

Vysočina, Kamenice nad Lipou, 8.2.2021

V Kamenici nad Lipou nalezena čtyřiačtyřicetiletá žena bez známek života. Stalo se ve středu 3. února ve večerních hodinách.

Žena v bytě zemřela násilnou smrtí, což vyplynulo z prvotního ohledání na místě a na jejím úmrtí má podíl jiná osoba. Na místo byl vyslán kompletní krajský výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Ke stanovení přesné příčiny a doby úmrtí byla nařízena soudní pitva.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Pokud se týká pátrání po pachateli vraždy, kriminalisté na případu intenzivně pracují. Pracují také s verzí, že pachatelem by mohl být pohřešovaný muž, jehož tělo bylo nalezeno ve čtvrtek na Písecku.

Podezřelý muž spáchal sebevraždu skokem do orlické přehrady. Nasazení policejních potápěčů z Brna, specialistů na potápěčské činnosti a ponory ve velké hloubce, potápěčů jihočeské zásahové jednotky, hasičů a policistů z okresu Písek si vyžádalo dvoudenní pátrání po muži, který pravděpodobně ukončil svůj život skokem ze Žďákovského mostu.

Muži, jehož vozidlo nalezli odstavené u mostu, policisté pátraly od středy odpoledne. Tělo muže ve večerních hodinách nalezli a dopravili na břeh. Policisté pak splnili svoji další smutnou povinnost a vyrozuměli příbuzné.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto- Orlická přehrada
Ilustrační foto- Orlická přehrada

(Zdroj: Policie ČR)