Očkovací centrum v Jihlavě zahájí provoz už zítra, doprava zdarma pro očkované

10.03.2021
Jihlava 10.3.2021


Kraj Vysočina zareagoval na avizované větší dodávky vakcín v příštích týdnech a také zvyšující se počty registrovaných osob na očkování proti COVID-19 a urychlil termíny otevření velkých testovacích center. Jihlavské očkovací centrum v průmyslové zóně na adrese Hruškové Dvory 123, Jihlava se otevře z důvodu testování provozu už ve čtvrtek 11. března odpoledne. 

Testovací provoz bude probíhat hned první den, další kapacita centra se bude přizpůsobovat především závozu vakcín. 

Doprava zdarma pro očkované. Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) posílí provoz autobusové linky č. 4 do Hruškových dvorů. Pro očkované bude doprava zdarma.

 "Autobusová linka č. 4 začne jezdit v pravidelných třicetiminutových intervalech z Masarykova náměstí na zastávku Swoboda Stamping a zpět včetně víkendů, a cestující s dokladem o očkování budou mít cestu tam i zpět zdarma. Další spoje budou postupně přidávány v koordinaci s rozšířením provozu očkovacího centra," uvedl radní Jihlavy pro dopravu Jaroslav Vymazal.

Jak bude probíhat očkování a registrace?  "Očkování této široké skupiny začalo už minulý týden, většina nemocnic už očkuje nebo připravuje očkování i o víkendu," uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Podle jeho slov se očkování dostane do plného provozu až asi v dubnu, kdy je teprve avizované dodání větších počtů vakcín.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).