Očkovací centra se na Vysočině rozšíří

15.04.2021

Jihlava, Vysočina, 15.4.2021

Na přelomu dubna a května přibydou další čtyři místa, kde se začne očkovat proti COVID-19, tento týden informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Důvodem pro přípravu dalších kapacit je avizované navýšení počtu dodaných vakcín pro Vysočinu, a to už v průběhu května. Občané si budou moci vybírat i z očkovacích center v Přibyslavi, Počátkách, Chotěboři a Velkém Meziříčí.

Dvanáct očkovacích center nyní svou využívanou nebo připravenou kapacitou, v kombinaci s očkovacími kapacitami, které nabízí ordinace praktických lékařů, prozatím postačuje potřebám regionu.

Využití kapacit nových očkovacích míst bude podle hejtmana záviset na množství vakcín, které by se mělo v květnu oproti dubnu zvýšit. V dubnu Vysočina dostává téměř třináct tisíc dávek týdně, v květnu by to mohlo být týdně okolo patnácti tisíc dávek. Na Vysočině začalo očkování proti covidu-19 na začátku ledna. Od té doby bylo proočkováno už více než 100 tisíc dávek vakcín. Nejrychleji jsou v současnosti očkováni klienti, kteří se registrují ve velkých očkovacích centrech v Jihlavě, Pelhřimově, Havlíčkově Brodě, Třebíči, Novém Městě na Moravě, Žďáře nad Sázavou.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky kraje Vysočina).