Nový sjezd na Romana Havelky otevře Jihlava o měsíc dřív

07.06.2021

Jihlava, 7.6.2021

O měsíc dřív bude hotová mimoúrovňovou křižovatku v Jihlavě mezi dálničním přivaděčem I/38 a ulicí Romana Havelky (silnice III/03824). Dělníci ji začínají asfaltovat a řidiči ji mohou využívat již 18.6.2021.

Kolik to bude stát?

Stavba sjezdu na ulici Romana Havelky vyjde přibližně na 34 miliony korun vč. DPH, investorem je město Jihlava a z části i Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina, která se bude podílet částkou cca 2,4 mil. korun vč. DPH. Zhotovitelem stavby je firma Skanska a.s.

Od kdy začala stavba?

Probíhala od konce září 2020. Na podzim se dělníci postarali především o terénní úpravy a postavili odvodnění. Letos na jaře stavaři vyprofilovali tvar nové silnice a vybudovali zcela novou světelnou křižovatku.

 "Musím pochválit pracovníky odboru rozvoje města Jihlavy, kterým se podařilo výbornou komunikací se zhotovitelem vše připravit a administrovat tak, že bude důležitá silnice a křižovatka dokončena ve výrazném předstihu. Díky této stavbě se uleví mnoha silnicím a ulicím v Jihlavě," uvedl náměstek primátorky odpovědný za investice a rozvoj města Petr Ryška s tím, že má radost i z další důležité dopravní stavby, která právě začíná u dálničního přivaděče. "14. června začnou v Pávově práce na stavbě protihlukové stěny a nájezdu na přivaděč z průmyslové zóny. Tahle nová silnice výrazně usnadní tisícům lidí cestu z práce a do práce," doplnil Ryška.

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz