Novou hasičskou zbrojnici májí ve Zborné

18.07.2021

Jihlava, Zborná, 18.7.2021

Hasiči ve Zborné se po letech dočkali i toalet. 

Nová hasičárna poslouží i u voleb. Slavnostní otevření zbrojnice je plánováno na pondělí 19. července. Zbornou čeká ještě revitalizace celé návsi. 

Jihlavská část Zborná má novou hasičskou zbrojnici. 

Tamní sbor dobrovolných hasičů se tak po letech dočkal vhodného zázemí. V původní budově, která je nedaleko nové, neměli záchranáři například ani toalety. "Byla to spíše taková stodola. Nebylo tam prakticky nic. Bourat ji ale nebudeme. Poslouží hasičům i nadále, a to jako zázemí pro techniku," uvedl předseda osadního výboru ve Zborné Radek Hošek.

Hasičárna poslouží i při volbách.

Nová hasičárna, která se nachází přímo na návsi, má kromě sociálního zázemí také kuchyňku a sloužit nebude pouze tamním hasičům. Využití najde například i při konání voleb nebo při schůzích osadního výboru. "Stavba nové hasičské zbrojnice trvala necelý rok. Dokončena byla letos v červnu a vyšla na 6,5 milionu korun bez DPH," doplnil náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Stavba hasičské zbrojnice byla navíc pouze první etapou revitalizace celé návsi ve Zborné. Počítá se tam ještě s dalšími úpravami jako jsou nová parkovací místa nebo zatravněné plochy. "Ovšem pouze v případě, že se na revitalizaci podaří sehnat peníze, které v tuto chvíli zatím nemáme," upozornil Petr Ryška.

foto oficiální stránky Jihlava
foto oficiální stránky Jihlava

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz