Nepotřebná kola lze stále odevzdávat

09.06.2021

Jihlava, 9.6.2021

Sbírka Kola pro Afriku.

Vernisáž výstavy bude k vidění v hale prodeje jízdenek MHD na jihlavské radnici do 2. července.

Kampaně Do práce na kole (DPNK) se letos jenom z magistrátu města zúčastnilo přes tři desítky zaměstnanců. Ti doplnili početnou účast z Jihlavy, která se díky 540 soutěžícím stala nejúspěšnějším krajským městem v republice a porazila tak i tradiční cyklistická města jako Pardubice, Hradec Králové nebo Olomouc. Vyhlášení vítězů kampaně, ve které bylo hlavní cenou skládací městské kolo a desítka deskových her Cyklotoulky po Česku, proběhlo při vernisáži výstavy fotografií sbírky Kola pro Afriku.

"Sbírka stále pokračuje, kola je možné odevzdávat do Útulku pro opuštěná a nalezená zvířata v Pístově. Další svoz do centrálního skladu v Ostravě, se kterým nám pomáhají členové Hasičského záchranného sboru ČR, proběhne ke konci června. V letošním roce bylo odvezeno již přes 80 kol a dalších 120 kusů čeká na zmíněný svoz. Na podzim minulého roku jsme nasbírali 200 kol," uvedla koordinátorka Projektu Zdravé město (PZM), která zajišťuje sbírku i soutěž DPNK, Alice Jandejsková.

PZM zajišťuje také sběr Brýlí pro Afriku. Ty je možné celoročně odevzdávat na Turistických informačních centrech, tedy na Bráně Matky Boží a v historické budově jihlavské radnice na Masarykově náměstí. V minulém roce se takto podařilo dětem do Afriky poslat 850 brýlí.

Brýle i kola jsou po centrálním svozu, opravě či případném využití na náhradní díly dopravována do oblastí v Africe, a poté darována dětem ve školách. 

Více informací o projektu najdete na kolaproafriku.cz.

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz