Muž přepadl prodejnu potravin

28.04.2021

Vysočina, Křoví, 28.4.2021

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Žďár nad Sázavou se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při ustanovení totožnosti muže na fotografii a na kamerovém záznamu. Tento muž je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže. 

Loupežné přepadení se odehrálo v úterý 20. dubna zhruba deset minut po sedmé hodině ranní v prodejně potravin U Ráčků v obci Křoví na Žďársku.

V ruce s paralyzérem stál u pokladny a požadoval po prodavačce, aby otevřela pokladnu, jinak na ni paralyzérem zaútočí. Prodavačka v obavě o svůj život pokladu otevřela a muž sáhl do pokladny a sebral z ní papírové bankovky a kovové mince v řádu několika tisíc korun.

Když se zmocnil peněz, tak z prodejny odešel. Od prodejny zřejmě odjel na jízdním kole, které stálo opřené venku před vchodem.

Operační důstojník na místo okamžitě vyslal nejbližší policejní hlídky a do pátrání po pachateli loupeže se zapojil také policejní vrtulník. Ani po pečlivém propátrávání místa činu a jeho okolí se pachatele nepodařilo vypátrat. Na místo vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár nad Sázavou, který si případ převzal k dalšímu prověřování. Kriminalisté místo důkladně ohledali s cílem zajistit upotřebitelné stopy a získat poznatky k popisu pachatele.

Na základě vyhodnocení kamerových záznamů a výpovědi prodavačky se podařilo získat poměrně přesný popis podezřelého. Jedná se o muže ve věku zhruba 30 - 35 let, který mluvil česky bez jakéhokoliv zvláštního přízvuku. Na sobě měl oblečenou mikinu červené barvy, která měla na rukávech, bocích a kolem krku kombinaci s tmavě šedou barvou, tmavě šedivé nebo tmavě modré kalhoty a na hlavě měl bílou čepici. Na očích měl dioptrické brýle a na obličeji měl nasazenou roušku. Na levé ruce mezi palcem a ukazováčkem by mohl mít drobnější tetování. K jízdnímu kolu, na kterém od prodejny pravděpodobně odjel směrem k nedalekému lomu, se bližší popis nepodařilo získat.

Při loupežném přepadení nedošlo k napadení ani ke zranění prodavačky. 

Kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc se zjištěním totožnosti, aby kontaktovali linku tísňového volání 158.

(Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina).

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz