Muž bez domova zaútočil nožem na svého spolubydlícího

06.04.2021

Vysočina, Velké Meziříčí, 6.4.2021

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřují případ pokusu vraždy. Z tohoto zvlášť závažného zločinu obvinili dvaatřicetiletého muže, který putoval v pátek 2. dubna do vazební věznice v Brně.

31. března ve večerních hodinách, když na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o fyzickém napadení mezi dvěma muži bez trvalého pobytu.

K napadení došlo ve Velkém Meziříčí v blízkosti zahradní chatky v lokalitě Zelený kout. 

Policisté okamžitě po oznámení vyjeli policisté, kteří na místě zjistili, že dva muži bez trvalého domova zde společně užívali zahradní chatku a mělo mezi nimi dojít k incidentu, po kterém jeden z dvojice zaútočil na druhého nožem.

Způsobil mu vážné zranění a z místa utekl. Bezprostředně po činu ho ale zadrželi policisté a převezli do policejní cely. Zraněného třiašedesátiletého muže převezla posádka zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení v Brně, kde se musel podrobit operačnímu zákroku. Nůž, kterým muž na svého spolubydlícího zaútočil, byl na místě zajištěn.

Případ si na místě k dalšímu prověřování převzali krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality, kteří vzhledem k závažnosti a okolnostem útoku zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu.

Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Policie ČR).