Město Jihlava pomůže jižní Moravě

25.06.2021

Jihlava, 25.6.2021

Vedení města Jihlavy dnes rozhodlo, že pomůže tornádem zasaženým obcím.

Včera večer dne 24. 6. 2021 postihla několik obcí na jižní Moravě živelná pohroma, když se obcemi přehnalo tornádo. Živel si vyžádal značné materiální škody jak na veřejném, tak na soukromém majetku a bohužel i ztráty na lidských životech. Na pomoc občanům postiženým touto živelnou pohromou byl městem Hodonín zřízen transparentní účet: 123-3116270217/0100. Prostředky z tohoto účtu budou rozděleny mezi občany nejen v Hodoníně, ale i v okolních nejvíce zasažených obcích - Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky.

V úterý 29. června 2021 budou jednat a hlasovat zastupitelé o finanční pomoci obcím na Hodonínsku. Už ji zpracovává ekonomický odbor a v návrhu bude částka 100 tisíc korun, která by se zaslala na transparentní účet zřízený městem Hodonín.

Jihlavský útulek pro opuštěná zvířata nabídne pomoc poničenému útulku v Hodoníně Půjde například o převzetí zvířat do péče apod.

Město rovněž připravuje sbírku materiální pomoci. Zatím však podle informací hasičů a z města Hodonín není stanoveno, co vše bude potřeba. "Jakmile se dozvíme konkrétní potřeby, neprodleně je zveřejníme," uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Sběrné místo bude prozatím v sídle Městské policie Jihlava na Křižíkově ulici. Doprava věcí do postižené oblasti je předjednána s HZS kraje Vysočina.

Samostatnou finanční sbírku město nebude pořádat, protože možností, kam přispět je již hodně a přibývají další.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz