Letní kino Jihlava, pokračují opravy hlediště 

13.04.2021

Jihlava, 13.4.2021

Po loňské opravě střední části jihlavského amfiteátru se letos pokračuje jeho levou částí. Dnes na místě zahájila práce stavební firma.

Stavební firma protokolárně převzala staveniště v pátek 9. dubna a v pondělí 12. dubna začala s přípravnými pracemi a stavbou oplocení přímo v areálu letního kina. Stavební práce mají dle smlouvy probíhat v období od dubna do června letošního roku.

Dělníci odstraní rozpraskané a na mnoha místech rozpadlé prvky diváckého hlediště z betonu a betonových desek. Odstraní také nedostatečné základy. Majitel letního kina, statutární město Jihlava, i v této části hlediště odhalil nedostatečné založení desek, nevhodné základy i absenci dilatačních spár. V rámci rekonstrukce proto firma založí nové základy do dostatečné hloubky na stupňovitý obvod. Na základy položí železobetonovou desku se zapuštěnými ocelovými kotevními pruty pro jednotlivé stupně hlediště, které nově vyzdí z lomového kamene do betonu.

Provoz bude vždy pro bezpečné a spolehlivé užívání amfiteátru zachován, a také jednoho ze stávajících dvou schodišťových ramen v areálu. Město předpokládá zachování pravého schodišťového ramene při pohledu od plátna.

Letní kino v létě:

V létě po dobu hlavních prázdnin se pak plánuje promítání filmů v letním kině. To už ale mají být práce dokončeny a diváci se tak budou moci posadit na nově opravené stupně hlediště, pokud to vládní nařízení a aktuální epidemiologická situace umožní.

Akce přímo navazuje na opravu střední části diváckého hlediště, která proběhla loni a realizovala ji stejná firma, tedy společnost POZEMNÍ STAVBY JIHLAVA. Levou část hlediště letos opraví za částku 2.452.206 Kč bez DPH, což byla nejnižší cena ve výběrovém řízení.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz 

Foto Google
Foto Google

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy).