Jihlavský hokejový klub Dukla nemá na výplaty

27.10.2020

Jihlava 27.10.2020

Hokejový klub kvůli vládním nařízením ohledně druhé vlny pandemie Covid-19 nemohou hrát mistrovská utkání ani se připravovat ve své hale, a navíc hráči nedostali ani zářijovou výplatu.

Koronavirus dolehl na Duklu, někteří hokejisté půjdou na brigádu. Jihlavští hokejisté sice přestáli karanténu, nicméně na led přesto vyjet nemohou. Protože v Kraji Vysočina aktuálně není jediný stadion, kde by sedalo trénovat po širým nebem (pozn. redakce: což je povoleno), využívá Dukla prostory pod širým nebem CZ LOKO Arénou a stadion hokejového klubu SK Jihlava. "Je pravda, že tohle jsem určitě nezažil. Ale musíme se s tím poprat. Chceme, aby kluci byli nějakým způsobem připravení, i když nevíme, na kdy je připravujeme." uvedl v rozhovoru Victor Ujčík hlavní trenér A-týmu HC Dukla Jihlava.

Známého odpůrce protikovidových opatření štve, že nikdo netuší, kdy dostane profesionální sport zelenou a doufá, že část peněz přijde z Národní sportovní agentury a hráčům zaplatí aspoň nějakou část mzdy. Hráči, kteří nemají na účtu dostatečnou rezervu, se tak ohlížejí po brigádách. "Dukla nás nabídla do firem svých partnerů. Nějaké nabídky již přicházejí. Třeba práce u pásu, úklid či zametání. Když někdo peníze skutečně potřebuje, půjde dělat cokoliv" říká obránce Dukly Daniel kolář.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz