Jihlava se zdravě rozvíjí a obhájila nejvyšší kategorii udržitelného rozvoje

23.11.2020
Jihlava 23.11.2020

Jihlava zde bude i za sto let, město obhájilo nejvyšší kategorii "A" v rámci Auditů udržitelného rozvoje.

"Jihlava tak zkušeným auditorům dokázala, že nad rozvojem přemýšlí a chce být městem, které umí růst zdravě, bez ničení svého okolí. Jsem na zdejší pracovníky hrdá a děkuji jim za pečlivou práci, kterou při obhajobě vykonali," doplnila primátorka města Karolína Koubová. 

Po 12 letech se stalo, rámci Auditu udržitelného rozvoje totiž obhájila nejvyšší kategorii "A", kdy je součástí Národní sítě zdravých měst. 

Tato organizace sdružuje evropská města, která se rozhodla svůj rozvoj tvořit "zdravě", a to dle tzv. Aalborských závazků. Podrobnější informace k projektu lze najít na jihlava.cz/zdravemesto. Zmíněné závazky obsahují celkem 50 klíčových aktivit a konkrétních postupů pro dosažení místní udržitelnosti. Města jsou v rámci auditu zkoumána v deseti klíčových oblastech, mezi které patří například územní rozvoj, životní prostředí, doprava, zdraví, místní ekonomika a podnikání nebo vzdělávání a výchova.

"Přestože jsou některé pojmy týkající se auditu udržitelného rozvoje těžko pochopitelné, každý v něm má svůj význam. Pro snadnější porozumění se každé z deseti oblastí bude v příštím roce věnovat jedno číslo Ježkových očí," řekla koordinátorka Projektu Zdravé město Jihlava Alice Jandejsková. 

(Zdroj: Oficiální stránka města Jihlavy).


Napsal/a:  redakce iJihlavsko.cz