Jihlava: bude přibývat trolejbusových a autobusových spojů

27.11.2020

Jihlava 27.11.2020

Od 30.11.2020 budou první změny, bude přibývat trolejbusových a autobusových spojů.  Ve všech vozidlech MHD v Jihlavě odstraněny zábrany v přední části vozů MHD.  "Neprokázal se přenos nákazy v prostředcích hromadné dopravy" uvedl Radim Rovner, předseda představenstva Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ). 

Od pondělí podle Rovnera přibydou na trolejových i autobusových trasách některé dříve omezené nebo zrušené spoje. Na trolejbusové lince C se v pracovních dnech MHD posiluje o jeden vůz spoj s odjezdem v 7:30 z Horního Kosova. Zároveň s tím se může v pracovní dny zrušit autobusový spoj s odjezdem v 07:22 na lince 3 z Horního Kosova. Autobusová linka číslo 5 spojující centrum Jihlavy se Zbornou se vrací ke svému původnímu jízdnímu řádu před omezením. Linky číslo 3 a 12 tedy už nebudou muset zajíždět v pracovní dny na zastávku Lesnov. 

V úterý 24. 11. 2020 silné námrazy způsobily výpadky spojů trolejbusů, za které se vedení omlouvá. "Zároveň se cestujícím omlouváme za výpadky spojů v úterý 24. 11. 2020 způsobené silnou námrazou na silnicích a na trolejovém vedení. Byla přijata taková organizační opatření v rámci DPMJ, která by podobným zimním výpadkům měla zabránit," doplnil Radim Rovner.

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz