Jak pokračuje příprava lyžařských stop na Heulose v Jihlavě?

11.01.2021

Jihlava 11.1.2021

Město připravuje pro běžkaře lyžařskou stopu na Heulose. Úprava technického sněhu a příprava lyžařských stop ve veřejném prostoru u amfiteátru v Jihlavě pokračuje, příští týden by se mohlo začít běžkovat.

Výrobu technického sněhu a úpravu stop zajišťuje spolek Lyžařské Jihlavsko společně s pracovníky Statutárního města Jihlava. Jen předpoklad vhodného mrazivého počasí pro tvorbu technického sněhu i pro úpravu lyžařských stop by mělo umožnit zasněžování.

"Je tedy předpoklad, že nejpozději v druhé polovině příštího týdne bude úprava tohoto veřejného prostoru dokončena a zpřístupněna obyvatelům Jihlavy," uvedl náměstek primátorky Jihlavy Petr Ryška. 

Během sportování budou nadále platit veškerá vládní nařízení a bude nutné dodržovat krizová opatření v celém sportovním prostoru.

Město se pro pokračování úprav areálu rozhodlo na základě vyjádření ministerstva zdravotnictví o úpravě běžeckých stop ve veřejném prostoru, které v plném znění zveřejňujeme:

Údržba tras pro běžkaře vč. jejich využívání veřejností:

Úprava běžeckých stop ve veřejném prostoru žádné ze současných krizových opatření nezakazuje či neomezuje. Dle krizového opatření (usnesení vlády č. 1375) se podle bodu I. zakazuje volný pohyb v době od 21:00 hod. do 04:59 hod., resp. podle bodu II. zakazuje volný pohyb v době 05:00 hod. do 20:59 hod. krom cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, s ohledem k bodu III. a V.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

ilustrační foto
ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).