Do muzeí, galerií, hradů a zámků na Vysočině za poloviční vstupné pro dospělé a děti zdarma

22.06.2021

Jihlava, kraj Vysočina, 22.6.2021

Dnes rada Kraje Vysočina schválila úpravu vstupného do všech svých stálých expozic a na výstavy ve svých sbírkotvorných organizacích.

Od 1. července až do konce září 2021 budou moci děti a studenti navštívit např. hrad Kámen, hrad Roštejn nebo zámek v Třebíči a další muzea a galerie zdarma, ostatní veřejnost bude moci využít poloviční vstupné.  

"Cenu základního vstupného jsme upravili v souladu s hlavní tématem letošní krajské turistické sezóny Vysočina dětem. Už loni se nám tato úprava vstupného v hlavní turistické sezóně vyplatila. Během tří měsíců naše kulturní instituce navštívilo zhruba 100 tisíc lidí," informoval radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Roman Fabeš. 

Předpokládané zvýšení zájmu o muzejní a galerií expozice a výstavy ze strany veřejnosti bude stále doprovázeno doporučenými hygienickými standardy. U nejexponovanějších objektů mohou být v případě nutnosti přijata organizační opatření např. omezení počtu osob v průvodcované skupině. Je nutné také počítat s možnými podmínkami absolvovaného testování nebo očkování dle aktuálních podmínek stanovených pro všechny památky a muzea.

Kromě volných vstupů pro děti a studenty budou zvýhodněni také i všichni ostatní návštěvníci. Ti dostanou 50% slevu na svojí kategorii vstupenky (dospělí, senioři, apod.)

"Kompenzace ztráty z tržeb ze vstupného bude krajským sbírkotvorným organizacím přiznána dle počtu skutečně prodaných nebo vydaných vstupenek. Kraj Vysočina, jako jejich zřizovatel, následně zvýší konkrétním organizacím příspěvek na provoz. Využijeme k tomu úspory na kapitole kultura," uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.

Seznam kde můžete navštívit kulturní akce!

Seznam krajských organizací, které budou od 1. 7. do 30. 9. 2021 nabízet návštěvníkům zvýhodněné vstupné:

  • Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
  • Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
  • Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
  • Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
  • Muzeum Vysočiny Jihlava, vč. poboček Hrad Roštejn a Třešť
  • Muzeum Vysočiny Pelhřimov, vč. pobočky hrad Kámen
  • Muzeum Vysočiny Třebíč vč. pobočky Jemnice

Upozornění, že úprava vstupného se nebude vztahovat na speciální akce - představení, koncerty, přednášky, kostýmované nebo cizojazyčné prohlídky, výtvarné dílny apod.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky kraje Vysočina.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz