Kino Dukla letos už neotevře

02.12.2020
Jihlava 2.12.2020

Kino Dukla nejspíše už letos neotevře svůj sál. Kina jsou zavřená až do druhého stupně systému PES.

Kino Dukla pravděpodobně zůstane do konce roku zavřené. Důvodem je současná pandemická situace a na ni navazující vládní systém PES, který počítá s otevřením promítacích sálů až v druhém, takzvaném žlutém stupni. 

Pokud se však neotevřou ostatní sály ve světě,  tak tvůrci nebudou distribuovat filmy a nebudeme mít co promítat, což bude problematické i při otevření kina. Producenti buď čekají na otevření kin nebo přesouvají svou tvorbu na placené domácí platformy typu Netflix nebo HBO GO, doplnil provozovatel Kina Dukla Jiří Šamonil.

Problém mohou být i zaměstnanci kina. "Jestli jsme ustáli první vlnu uzavření, při druhé uzávěře mají zaměstnanci, kteří jsou drtivou většinou na dohodu o provedení práce, finanční problémy a hledají svůj zdroj příjmů jinde. A pro obsluhu moderních technologií jsou potřeba zkušenosti," doplnil Šamonil.

Diváci se mohou těšit na nové sedačky a zvukový systém, které byly vyměněny v letošním roce za přibližně tři a půl milionu korun. Necelých 400 tisíc stála v loňském roce oprava promítacího stroje a také oprava dvou zvukových systémů.

Celý jarní cyklus 2021 Filmovém klubu nebude programovat, a to od ledna do května, a přerušil i přípravu a tisk svého zpravodaje. Důvodem je opět nejistota v premiérách nových filmů.

"Místo toho přejdeme na měsíční interval výběru filmových titulů i jejich objednání. A místo zpravodaje budeme měsíční cykly propagovat v podobě jednoduchých skládacích letáčků, podobných těm, které vycházely v letošním létě," uvedl Jaroslav Kristek z Filmového klubu. 

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlava).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavko.cz