Jihovýchodní obchvat Jihlavy postaví Kraj Vysočina

22.04.2021

Jihlava, 22.4.2021

Obchvat bude mít dvě etapy. Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek tento týden informoval, že Kraj Vysočina začíná připravovat nové zadání veřejné zakázky na stavbu jihovýchodního obchvatu Jihlavy. "Důvodem pro logické rozdělení zakázky na dva samostatné úseky je maximální snaha kraje o vyčerpání získané evropské dotace. Zakázka bude vyhlášena v květnu letošního roku, na podzim by mohla být stavba zahájena," uvedl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek. Důvodem pro zrušení původní zakázky na kompletní stavbu byla nemožnost dodržení stanovených termínů stavby způsobená průtahy při výběru dodatele.

Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy se rozdělí na dvě zcela samostatné části. 

První tzv. jižní úsek bude řešit propojení mezi silnicemi I/38 směr Znojmo a II/405 směr Třebíč v délce cca 2,5 km, bude ohraničený dvěma okružními křižovatkami. Tato část obchvatu je sice kratší, ale dražší, protože projekt na ní počítá s šesticí mostů. Tato část obchvatu by měla být hned po dokončení průjezdná. 

U zbývající východní části obchvatu s délkou 3,1 km a dvěma mosty připadá v úvahu hned několik řešení financování. Kraj Vysočina bude usilovat o získání spoluúčasti z jiných dotačních nebo národních programů, například i kvůli plánované stavbě nového jaderného zdroje v Dukovanech.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz 

(Zdroj: Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina).