Jihlavští strážníci zadrželi několik celostátně hledaných osob

12.07.2021

Jihlava, 12.7.2021

V minulém týdnu jihlavští strážníci zadrželi několik celostátně hledaných osob.

Mezi zadrženými byli dva muži, kteří se vyhýbali výkonu trestu. 

Nejprve spatřila ve středu 7. července operátorka kamerového systému strážníkům dobře známého uprchlíka z výchovného ústavu, kterého po krátkém pronásledování zadrželi. Chlapec opakovaně utíká z Výchovného ústavu pro mladistvé.

Obdobná situace se opakovala v pátek 9. července, kdy se hlídkám podařilo zadržet dva muže, kteří se vyhýbali nástupu do výkonu trestu. První z mužů na sebe upozornil tím, že narušoval veřejný pořádek u jednoho z jihlavských obchodních domů. Muž byl v podnapilém stavu a dělal okolo sebe nepořádek. Strážníci na místě provedli kontrolu totožnosti a zjistili, že po muži je vyhlášeno celostátní pátrání. Druhého muže strážníci zadrželi díky místní znalosti strážníků. Hlídka MP zahlédla muže, o kterém strážníci věděli, že je v pátrání pro nenastoupení výkonu trestu.

V noci 10. července strážníci zadrželi čtveřici opilých cizinců, kteří ničili sportovní vybavení v areálu Českého mlýna. Na základě oznámení na linku 156 o podezřelém hluku z dětského hřiště a následném využití kamerového systému strážníci zadrželi skupinku cizinců, kteří se zdržovali v oploceném areálu dětského hřiště. Dvojice zadržených musela být umístěna k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz