Hokejovou Duklu Jihlava podpořilo město

18.12.2020

Jihlava 18.12.2020

Ve čtvrtek 17.12.2020 schválilo zastupitelstvo města Jihlavy příspěvek do kapitálového fondu společnosti HC Dukla Jihlava s.r.o. Reaguje tak na situaci, kdy vlivem pandemie, vlivem opatření vlády a nařízením ministerstva zdravotnictví ČR přichází společnost o velké částky na příjmové straně.

HC Dukla Jihlava přichází na příjmové stránce o finance odhadované na cca 6 milionů Kč. Díky vlivu pandemii koronaviru a opakovaným uzavřením obou ledových ploch, kterými je znemožněn jejich pronájem, uzavřením zápasů pro diváky, zvýšenými náklady na desinfekci stadionů, atd.

Tato situace je řešena několika zdrojovým financováním výpadku. Ať už dotací ze strany Národní sportovní agentury, dále tvrdými úspornými opatřeními na výdajové stránce v rámci rozpočtu klubu. Zaměstnanci firmy společně s dodavateli služeb, což jsou hráči a realizační tým, dali dohromady částku 1,5 milionů Kč. Statutární město Jihlava jakožto majitel klubu schválilo vklad, resp. příspěvek do kapitálového fondu ve výši 1,5 milionů Kč. 

"Osobně bych chtěl jak majiteli, tak zaměstnancům a hráčům poděkovat za tyto vstřícné kroky k řešení krize, která pomůže překlenout období, kdy nás pandemie koronaviru covid-19 ekonomicky kosí," řekl Bedřich Ščerban, jednatel HC Dukla Jihlava.


Napsal/a:  redakce iJihlavsko.cz

ilustrační foto
ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránka města Jihlavy).