en-Ztrátový rozpočet pro rok 2021 schválila Jihlava

28/12/2020

Jihlava 25.12.2020

Zastupitelé Jihlavy schválili rozpočet pro rok 2021, město počítá s příjmy ve výši 1,165 miliardy korun a s výdaji 1,337 miliardy korun. Výrazný je tak schodek, který má činit 171,2 milionu korun.

Hlasovaní: dvacet tři zastupitelů bylo pro, pět proti a sedm se zdrželo. Proti schválení navrhovaného rozpočtu byl například koaliční zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava). "V zájmu obyvatel není takovýto rozpočet," prohlásil a doporučil fungovat v rozpočtovém provizoriu.

Rozpočet není ideální uvedla primátorka Karolína Koubová. "Neumím si představit, že za podmínek, jaké letos byly, by mohl být rozpočet ideální. Nemůžeme ale nechat město v provizoriu," konstatovala primátorka.

Nakonec rozpočet podpořili i někteří opoziční zastupitelé. Pro byli například komunisté.

V investičních akcích pro příští rok je třeba výstavba cyklostezky mezi ulicemi Mlýnská a Helenínská u firmy Plastikov. V rozpočtu je zahrnuta též oprava historického domu na Masarykově náměstí 21.

V příštím roce jsou v plánu rovněž opravy komunikací a chodníků, mimo jiné ve Vrchlického či Březinově ulici. Rekonstruovat by se měla například i kanalizace v ulici U Koželuhů.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavko.cz

ilustrační foto
ilustrační foto

(Zdroj: MF Dnes).