en-Zasedání Krizového štábu Kraje Vysočina

06/11/2020

Jihlava 6.11.2020

Nemocnice na Vysočině mohou využít kapacity záložní polní nemocnice v Brně. Od 9. 11. 2020 začíná fungovat záložní nemocnice při BVV Brno, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek předal informaci o dojednané možnosti překladů stabilních pacientů bez nutnosti kyslíkové terapie do péče této nemocnice. Kraj má k dispozici potřebné pokyny pro překlad do záložní nemocnice, sdílí je s vedením vlastních nemocnic.

Krizový štáb také projednával respirátory FFP2. Respirátory budou uvolněné ze státních rezerv do dnešního dne pro sociální služby. Předání proběhne ve třech vlnách a doručené budou Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina.

Krajské nemocnice na Vysočině nyní pečují o 50 osob s COVID na JIP, 34 osob COVID musí být napojeno na umělou plicní ventilaci, 425 osob je hospitalizováno. Pět krajských nemocnic nyní řeší výpadek 389 COVID pozitivních zaměstnanců, 61 jich má nařízenou karanténu. Absence především zdravotního, ale i ostatního personálu je nyní největším problémem, se kterým se nemocnice potýkají. 


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz